O NAS

MACIEK SZACIŁŁO

Przez wiele lat prowadziłem pracownię ceramiczną, w której powstawały porcelanowe lampy, ręcznie malowane kafelki porcelitowe, kolorowe umywalki oraz unikatowe naczynia. Ceramicz­nej pasji od zawsze towarzyszyła druga, do gotowania. Pierwszym nauczycielem była babcia, z którą lepiłem pierogi, a potem podglądanie zagranicznych szefów kuchni. Szybko obok ksią­żek z zakresu ceramiki zaczęło przybywać tych kulinarnych. I tak pewnego dnia zamieniłem pracownię ceramiczną na własne wydawnictwo. Jestem współautorem 6 książek kulinarnych m.in. ” Przemytników mar­chewki groszku i soczewicy”, „Swojsko”, „Karolina odNOWA” i bestseller – „Karolina na detoksie”.

4 lata temu zacząłem praktykować ashtanga jogę i medytację. Do ceramiki i kulinariów dołączyła 3 pasja. Z połączenia tej ostatniej z gotowaniem powstało MEDYtuJEMY. Jestem tatą dwóch cudownych dziewczynek (i synka – Jasia), które są bardzo surowymi krytykami kulinarnymi. 5 lat gotowałem w Dzień Dobry TVN, w którym dziś pojawiamy się razem z Karolą. Razem z Karolą prowadzę też warsztaty dla doro­słych, dzieci i wyjazdowe detoksy. Byłem autorem rubryki kulinarnej w Magazynie Sens.

km

KAROLINA SZACIŁŁO

Jest taki hotel w Kairze, który nazywa się Palestyna. Spod tego hotelu, ponad 40 lat temu, wyruszał Kazimierz Dziewanowski w swoją pierwszą reporterską podróż po wówczas nieznanym dla świata Synaju. Uwielbiam podróżować, zbaczać z turystycznych szlaków, pisać i nurkować. To właśnie pod wodą pierwszy raz usłyszałam swój oddech. Dalszej fascynacji wdechem i wydechem uległam 3 lata temu – na kursie Fundacji Art of Living. Od tamtego momentu w moim życiu na stałe zagościła joga i medytacja. Prowadziłam warsztaty oddechowe w więzieniach, w szkołach, dla dorosłych i dla dzieci. Uwielbiam gotować. Z połączenia pasji do oddechu, medytacji, zdrowego, wegańskiego jedzenia narodziło się MEDYtuJEMY. Na co dzień piszę reportaże społeczne i wywiady (publikowałam m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Magazynie Świątecznym”, „Sensie” czy „Coachingu”). Razem z Maćkiem, moim mężem prowadzę warsztaty i wyjazdowe detoksy. Jestem też współautorką 3 książek o zdrowym stylu życia: m.in. „Karoliny odNOWA” i bestsellerowej „Karoliny na detoksie”. Wspólnie pracujemy, żyjemy i wychowujemy Jasia, niespełna rocznego synka…