KSIĄŻKI

JEDZ I PRACUJ… NAD WŁASNYM ZDROWIEM

„Chciałbym się zdrowo odżywiać, ale pracuję i nie mam czasu gotować” lub „Nie stać mnie na zdrową dietę…” – to tylko część wymówek, które od lat słyszymy, w kontekście zdrowego odżywiania. To prawda, że gotowanie i robienie zakupów jest czasochłonne. Można jednak tak zaplanować swój tydzień, aby poświęcając kilka godzin w weekend i godzinę dziennie, przygotować smaczne, proste, szybkie i zdrowe menu na każdy dzień tygodnia. W „Jedz i pracuj… nad własnym zdrowiem” proponujemy śniadanie, obiady, desery i kolacje. Dania są tak pomyślane, abyś mógł zabrać je ze sobą do pracy. Przedstawimy dwa modele: wiosenno/letni i jesienno/zimowy. W obu przypadkach używamy sezonowych składników i dostępnych przypraw. Każdy z 14 dni jest tematyczny np. Dzień Włoski, Dzień Tajski, Dzień Chiński czy Egipski. Całość zbilansowała Hania Stolińska, dietetyczka z Instytutu Żywienia i Żywności.

ks

Karolina odNOWA

KAROLINA odNOWA

Czujesz się zagoniony, przytłoczony, zmęczony i wypalony? Myślisz, że twoje ciało i umysł są starsze, niż wskazuje data urodzenia? Możesz to zmienić!
To, jak szybko i w jaki sposób się starzejemy, zależy w dużej mierze od tego, jak żyjemy. Stres, niewłaściwa dieta czy brak snu zmieniają nas na zewnątrz i od środka. Żeby odwrócić ten proces, chętnie wydajemy pieniądze na pielęgnację (kremy, zabiegi spa etc.), ale zapominamy o tym, co najważniejsze: o zmianie w życiu, od której powinna się zacząć każda skuteczna terapia.
Ale jak zmienić nasze życie, by dłużej cieszyć się młodością? Podobnie jak w bestsellerowej „Karolinie na detoksie” zamiast abstrakcyjnego programu nowa książka Karoliny i Maćka Szaciłło jest opowieścią o tym jak dwoje kochających się ludzi odnajduje sposób, by skutecznie zadbać o swoje ciało i ducha. Jak na nowo rozbudzić apetyt na życie. Teraz dzielą się z wami swoimi doświadczeniami. Książkę uzupełnia 69 przepisów na proste, szybkie dania, które pomogą wam wrócić do młodzieńczej formy.


Swojsko

SWOJSKO

„Ciężka, kaloryczna, nieprzyjazna wegetarianom? To nieprawda. Ile wspaniałych, zdrowych przepisów można wyczarować, przekształcając nasze ukochane dania z dzieciństwa i wędrując po Polsce w poszukiwaniu zapomnianych smaków. Karolina i Maciej Szaciłło, autorzy bestsellerowej „Karoliny na detoksie”, przejechali ponad 2500 km, by na nowo odkryć bogactwo polskiej kuchni. Byli w Wiśle, Koniakowie, Lesku, Berezce, Ropkach, Kadzidle, Starzynie i Czeremsze. Spotykali ludzi, którzy inspirowali ich do tworzenia lekkich, wegetariańskich, wegańskich, często bezglutenowych wariacji na temat naszych kasz, olejów, strączków, owoców i warzyw, pestek i orzechów. W „Swojsko” znajdziecie też specjalny rozdział – „Wigilia” – w którym Karolina i Maciek dowodzą, że potrawy świąteczne wcale nie muszą być ciężkie i niezdrowe.”


Karolina na detoksie

KAROLINA NA DETOKSIE

Tę książkę czyta się jednym tchem. Główna bohaterka Karolina, która od lat zmaga się z różnymi dietami, wreszcie trafia na tę, która skutecznie pomaga jej zrzucić… 20 kilogramów. Ale zanim to nastąpi, oczyszcza organizm, korzystając z detoksu przygotowanego przez Maćka Szaciłło. 7-dniowy program oczyszczania w niczym nie przypomina głodówki, ani restrykcyjnej diety. Potrawy kuszą smakiem, kolorem i zapachem, a przygotowanie ich jest proste i nie zabiera wiele czasu. Karolina opisuje dzień po dniu swoje odczucia, dzieli się wrażeniami, i to nie tylko smakowymi. Opowiada o tym, co było dla niej trudne i jak się z tym uporała. W książce oprócz sprawdzonych przepisów, znajdziecie wiele informacji o produktach cennych dla zdrowia, które warto wprowadzić do codziennej diety, a także rady dietetyczki Hanny Stolińskiej.”